Logo Quorum Technologies Logo Techoorg Linda Logo PHI Logo Pyser Logo spi Logo Zeta Logo Quantifoil Logo Sterlitech

Domů

Ochrana osobních údajů

Novinky

Kontakty

Poptávkový formulář

 

Logo Pyser

 

Optické a elektro-optické zařízení Pyser Optics


Přenosné mikroskopy

 

Tyto robustní přístroje jsou určeny jak pro práci v terénu, tak v laboratoři, a poskytují takové výsledky, které jsou téměř totožné s výsledky získanými klasickými mikroskopy. Jsou zvláště užitečné tam, kde nelze použít standardní mikroskopy. Jejich výsledky jsou srovnatelné s výsledky získanými v laboratoři na standardních mikroskopech. V polních podmínkách poskytují pro techniky přenosné mikroskopy výborný nástroj.

V kovovém těle jsou instalovány optické prvky vysoké úrovně. Rotační rýhovaná objímka zaostřuje na vzorek s možností 20 mm nastavení. Konstrukce přístroje umožňuje, aby na vzorek dopadalo adekvátní denní světlo. Pro horší světelné podmínky lze dodat nastavitelnou baterku. Může se rovněž použít jiný osvětlovací systém.

Měření se provádí pomocí rastru (měřící mřížky) zabudované do zaostřovacího okuláru. Rastry jsou kalibrovány buď v metrických jednotkách nebo v palcích, a jejich hodnoty přímo závisí na vzorku, respektive jeho velikosti nebo pozici.

 


Standardní přenosný mikroskop

Specifikace jednotlivých standardních přenosných mikroskopů naleznete v níže uvedeném katalogu ke stažení

P821

Kontrola otvorů desek tištěných obvodů

Tento mikroskop je určen pro rozhodující kontrolu otvorů v deskách tištěných obvodů. Při použití tohoto nástroje má inspektor pohled na kompletní otvor, obraz je zdeformován do kapsovitého tvaru (zkrácený kužel). Při použití nad prosvětlovacím boxem lze s jistotou a rychle identifikovat dutiny, poškození vrtů, hrubé okraje, poruchy a chyby pokovení.

Přístroj je ihned k použití a je dodáván v dřevěné kazetě.

Standardní model je vhodný pro otvory průměru až 3 mm a hloubky 3 mm.

PCB

Hloubkoměr

Přenosný mikroskop pro měření velikosti a hloubky objektů. Hloubkoměr je všestranný nástroj pro použití v dílně, laboratoři nebo v terénu a je dodáván v lakované dřevěné kazetě.

Hloubkoměrem lze měřit tloušťku fotografického filmu, hloubku filmů na neprůhledných materiálech, dolíčků a škrábanců, hloubku dutin, prasklin neprůhledných a průsvitných materiálů, tloušťku pájení, nános inkoustu na hedvábné síťce, opracované povrchy, korozi povrchu, vroubkování atd.

Celokovový mikroskop s kvalitní skleněnou optikou je robustní a přesně zpracovaný přístroj pro kontinuální použití v drsných podmínkách různých prostředí. Bateriemi (2 × typ C) napájené vertikální osvětlení skrz čočku je uchyceno nad čočkou objektivu.

Měření hloubky

Při použití je mikroskop zaostřen na jeden povrch a nulová značka je nastavena tak, aby se kryla s nulou na stupnici hloubky. Zaostření je pak nastaveno na druhý povrch a odstup mezi dvěma povrchy nebo hloubka je přímo odečtena ze stupnice.

Přístroj, který má fixní kalibraci, je zaostřován otáčením středové části systému.

Hloubkoměr

Brinellův mikroskop

Obvykle se tento mikroskop používá na měření tvrdosti ražby. Dodává se s osvětlovacím příslušenstvím.

Speciální kovová základna umožňuje, aby byl tento modifikovaný přenosný mikroskop umístěn na malé ploché vzorky a jednou baterií napájený zdroj osvětluje povrch. Zdroj světla lze naklánět, aby bylo dosaženo maximálního osvětlení. Standardně je okulár osazen kalibrovaným rastrem pro přímé měření po 0,1 mm. Připojit lze jiné rastry pro odlišné měření.

Brinell

Kontrola vnitřku katodových trubic nebo obrazovek

Kontrolor obrazovek Inspecta byl původně určen pro kontrolu vnitřního povrchu katodových trubic, ale je vhodný pro řadu dalších aplikací kontroly obrazovek a povrchů. Modely P860 a P861 se od standardních přenosných mikroskopů odlišují tím, že mají kratší základnu a gumový kroužek zabraňující poškrábání povrchů. Jednou baterií napájené osvětlení osvětluje povrch. Zdroj světla lze naklánět, aby bylo dosaženo maximálního osvětlení povrchu.

P860

P860

P861

P861


Přenosný metalurgický mikroskop

Tento mikroskop je určen speciálně pro aplikace na tmavých površích nebo tam, kde je osvětlení obtížné. P878 se vyznačuje osvětlovacím systémem přes čočku, který je pro maximální přenositelnost napájen baterií.

P878

pdf Katalog přenosných mikroskopů ke stažení

 

 


Domovská stránka Pyser Optics www.pyseroptics.com

nahoru Nahoru