Logo Quorum Technologies Logo Techoorg Linda Logo PHI Logo Pyser Logo spi Logo Zeta Logo Quantifoil

Domů

Novinky

Kontakty

Poptávkový formulář

Domů › Speciální TEM síťky s filmem Quantifoil a jinými nosnými filmy

 

logo Quantifoil

TEM síťky


Firma Quantifoil Micro Tools nabízí širokou škálu nosných filmů pro transmisní elektronovou mikroskopii (TEM) a jiné aplikace:

 

Quantifoil®

Quantifoil

QUANTIFOIL® je perforovaná nosná folie s předdefinovanou velikostí, tvarem a uspořádáním otvorů. Nabízíme celou škálu děrovaných uhlíkových filmů QUANTIFOIL® s orthogonálním uspořádáním kulatých otvorů, které se liší ve velikosti otvorů a šířce mřížky. Nabízíme rovněž QUANTIFOIL® se čtvercovými a hexagonálními otvory.

Charakteristika QUANTIFOIL®

Děrovaný uhlíkový film QUANTIFOIL® je asi 10 až 12 nm silný. Kvůli reziduím pocházejícím z výrobního procesu je celková tloušťka nosné folie okolo 20 nm. V případě, že mají tato rezidua negativní dopad na vaše výsledky, doporučujeme síťky před použitím opláchnout chloroformem, ethylacetátem a acetonem, nebo je plasmově vyčistit. Při použití standardního žárového výboje a plasmových systémů se síťky mohou stát více hydrofilní.

 

Po kliknutí na obrázek se otevře specifikace
Kruhové otvory
Po kliknutí na obrázek se otevře specifikace
Čtvercové otvory
Po kliknutí na obrázek se otevře specifikace
Multi
Hexagonální otvory
Kruhové otvory Čtvercové otvory Multi otvory Hexagonální otvory

Nabízíme rovněž QUANTIFOIL® adaptované na speciální požadavky. Více informací naleznete níže v části Speciální nosné filmy.

 


UltrAuFoil® děrované zlaté filmy

UltrAuFoil

Tyto nově vyvinuté vysoce stabilní nosiče pro elektronovou kryo mikroskopii redukují pohyb zmrazených vzorků během zobrazování. Tím se zlepšuje kontrast obrazu a kvalita vedoucí k lepší 3D rekonstrukci s menším objemem dat.

Během zobrazování při kryo teplotách se tradiční uhlíkové nosné vrstvy pohybují, hlavně zpočátku ozařování. Tento pohyb rozmazává obraz a ztěžuje určení struktur malých a náročných molekul.

Použitím UltrAuFoils® navržených v  MRC's Laboratory of Molecular Biology doktorem Christopherem J Russo a  Dr. Lori A Passmore a vyrobených firmou Quantifoil Micro Tools, se pohyb vzorku významně snižuje. (Detaily naleznete v článku: Ultrastable gold substrates for electron cryomicroscopy, Science, 2014, Vol. 346 no. 6215 pp. 1377-1380).

 

Charakteristika UltrAuFoil®

Tloušťka zlaté folie

okolo 500 Å

Struktura zlaté folie

pravidelné čtvercové uspořádání kulatých otvorů s mikrometrovou velikostí
dostupné geometrie: R 0.6/1, R 1.2/1.3, R 2/2
ostatní typy na vyžádání

TEM síťka

Zlato 300 mesh (geometrie R 0.6/1 nebo R 1.2/1.3)
Zlato 200 mesh (geometrie R 2/2)
ostatní síťky na vyžádání

 


Pouhlíkované síťky

Nabízíme také řadu konvenčních nosných filmů.

 

Carbon Coated Grid

Carbon

Tloušťka našich filmů z čistého uhlíku závisí na velikosti síťování (mesh) a pohybuje se mezi 10 a 20 nm. Navzdory tenké vrstvě uhlíku je film perfektně plochý.

Formvar®/Carbon

Formvar®/ Carbon filmy jsou síťky potažené Formvarem® s tenkou vrstvou uhlíku (standardní tloušťka je 2-4 nm, silnější na vyžádání). Díky lepší elektrické a tepelné vodivosti jsou tyto síťky stabilnější v elektronovém svazku, než čisté filmy Formvar®.

Formvar®

Nejjednodušší nosný film na TEM síťkách je Formvar®. Dává uživatelům velkou flexibilitu adaptování nosných filmů na potřebné specifické požadavky.

Lacey Carbon Film

Lacey Carbon

Lacey Carbon filmy nabízejí “krajkovou” síťovou strukturu s vysokým percentuálním podílem otevřené plochy. Velikosti otvorů se významně liší a příčky jsou extrémně tenké.

Classis Holey Carbon Film

Holey Carbon

Klasické Holey Carbon filmy mají otvory různých velikostí a tvarů. Ve srovnání s Lacey Carbon filmy je percentuální podíl otevřené plochy menší. Kvůli náhodnému uspořádání a velikosti otvorů nejsou filmy Lacey Carbon příliš vhodné pro moderní metody elektronové mikroskopie, jako je automatický sběr dat.

 


Speciální folie a Extra zpracování

 

QUANTIFOIL® Holey *your_choice* filmy

Chcete mít výhody naší QUANTIFOIL® geometrie, ale uhlík není to, co by se vám líbilo? Nabízíme je také v plastu a materiálech, které lze nanášet vakuovým odpařováním. Máte-li na mysli materiál, kontaktujte nás, prosím.

QUANTIFOIL® Holey SiO2 filmy

V současnosti oblíbený a již zavedený materiál jiný než uhlík je SiO2.

QUANTIFOIL® s ultra-tenkou nepřetržitou vrstvou uhlíku na povrchu

Nabízíme QUANTIFOIL® Holey Carbon filmy s ultratenkou vrstvou uhlíku na povrchu. Běžně volená tloušťka je 2 nm. Pokud požadujete stabilnější vrstvu uhlíku, můžete volit tloušťku 5, nebo dokonce 10 nm.

QUANTIFOIL® speciální ošetření

Speciálním ošetřenímí QUANTIFOIL® Holey Carbon filmů se zvýší jejich pružnost. Byly úspěšně použity např. pro tomografii s vysokým dávkováním.

 

 


Domovská stránka Quantifoil quantifoil.com

nahoru Nahoru